طراحی سایت یعنی دریچه ای مدرن به روی تمام مخاطبان. طراحی سایت یعنی حضور در همه جا، همه وقت. طراحی وب سایت ترکیبی از هنر و علم، الهام و اجرا، و در نهایت موفقیت و سربلندی است. مکتوب کردن دقیق معنای طراحی سایت می تواند مشکل باشد. در بهترین حالت می توانیم بگوییم طراحی سایت یک حرفه ی چند بعدی است که از پنج مولفه اصلی تشکیل شده است:

1-محتوا: محتوا شاید مهمترین مولفه در هر وب سایتی باشد. محتوا شامل متن، تصویر، ویدئو و صوت (پادکست) می باشد. محصولات قرار داده شده در یک فروشگاه اینترنتی به همراه توضیحات مربوط به آن محصول، محتوای یک سایت فروشگاهی را تشکیل می دهند. مواردی چون راهنمای خرید، شرایط گارانتی و بازگشت کالا و ... نیز جز محتوا بحساب می آیند. کاربران برای دیدن و بررسی همین محتوا وارد سایت ها می شوند. امروزه تولید محتوای حرفه ای و مفید برای سایت ها به یک شغل و حرفه تبدیل شده و خارج از بحث طراحی سایت است. محتوا فقط تا آنجا به طراح سایت مرتبط می شود که سازوکاری ساده برای قراردادن محتوا در وب سایت وجود داشته باشد. یک وب سایت خوب بایستی یک سیستم مدیریت محتوای قوی را در اختیار مدیر سایت قرار دهد.

2-دید بصری: علاوه بر محتوای خوب، وب سایت شما باید شکیل باشد. اگر محصولات درون یک فروشگاه لباس را محتوا در نظر بگیریم، دیدی بصری مانند دکور آن فروشگاه است. هیچ کس از فروشگاهی که یک دکور بد دارد خرید نخواهد کرد لذا می توان به اهمیت ظاهر گرافیکی در طراحی سایت پی برد.

3-فناوری و امکانات: برای طراحی یک سایت می توان از فناوری های مختلفی استفاده کرد و طراح سایت موظف است با بررسی نیازها و امکانات مورد نظر، از معقول ترین، کم هزینه ترین و بهترین این ابزارها استفاده کند.

4-پشتیبانی: هر سیستمی نیاز به پشتیبانی دارد. در صورتیکه مالک یک وب سایت یا اپلیکیشن موبایل پس از یک سال تصمیم به ارتقاء و بروزرسانی آن را داشته باشد، شرکت طراحی سایت موظف است به درخواست مشتری خود پاسخ مثبت دهد. شرکت طراحی سایت دنیای فناوری آکام، فروش نرم افزار را آغاز یک تعهد می داند.

5- هدف: معمولا هدف از راه اندازی هر کسب و کار اینترنتی افزایش فروش و یا جلب رضایت بیشتر مشتریان است. ما تا رسیدن شما به اهدافتان در کنار شما خواهیم بود و تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست تا در رسیدن به این اهداف موفق شوید.

نحوه ی ترکیب کردن این مولفه ها از شخصی به شخص دیگر و از سایتی به سایت دیگر متفاوت است. بدست آوردن توازنی بین بین شکل ظاری و موضوع سایت، کاربر و طراح سایت، تکنولوژی و بودجه هدف نهایی هر طراح وبسایتی است.
از مهمترین ویژگی های یک وب سایت خوب، قابلیت استفاده است. به طور خلاصه قابلیت استفاده یعنی حس خوشایند کاربر از مرور وب سایت، یعنی برآوردن هدف کاربران از مراجعه به وبسایت، یعنی اجرای بی عیب و نقص، سرعت بارگذاری، قابلت مشاده در تمام دستگاه های کامپیوتر- تبلت و موبایل. ما تلاش کرده ایم به واسطه ی تجربیاتی که از ساخت صده ها سایت در طی چندین سال بدست آورده ایم و همچنین با تکیه بر دانش و تخصص کارمندان شرکت دنیای فناوری آکام، برای کاربران سایت شما تجربه ی خوشایندی فراهم آوریم.

امروزه سفارش طراحی وبسایت در لیست اولویت های هر شرکت یا کسب و کاری قرار گرفته است. صاحبان مشاغل میدانند که روز به روز به تعداد کاربران اینترنت افزوده میشود و برخورداری از پایگاهی خوب در دنیای مجازی نیاز به توجه ویژه ای دارد. افزایش تاثیرگذاری یک سایت در جلب نظر مخاطب و همچنین تخصصی شدن حرفه طراحی وبسایت، میطلبد که نگاهی حرفه ای به این مقوله داشته باشیم.

 

طراحی سایتتاثیر طراحی وب سایت در کسب و کار ها
برندسازی یک علم است، اینکه شما چطور برند خود را در ذهن مخاطبان هک کنید نیاز به یک استراتژی دارد. یکی از اقدامات لازم در این خصوص داشتن یک وب سایت خوب و در خور شان شماست. وب سایت به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و علاوه بر آن در جهت معرفی شما و کسب و کار شما و همچنین ارائه ی خدمات بهتر و سریعتر به کمکتان می آید. اگر در حال حاضر یک وبسایت دارید اما زمان زیادی از فعالیت آن میگذرد، پیشنهاد میکنیم که آن را به دست طراحان و تحلیلگران با تجربه آکام بسپارید تا سایت شما را بررسی کرده و در صورت نیاز تغییرات و بهینه سازی هایی را روی آن اعمال کنند؛ در این صورت می توانید مطابق با تکنولوژی روز طراحی وبسایت حرکت کنید. اگر هم هنوز سایتی ندارید، تیم مجرب آکام آماده است تا با طراحی وب سایت خلاقانه و بروز، مسیر روشنی را در کسب و کار آنلاین برایتان فراهم سازد. اکثر ما قصد انجام کاری را داشته ایم یا داریم ولی به دلایل گوناگون هنوز موفق به انجام آن نشده ایم. شاید آن کار انجام نشده نوشتن یک مقاله باشد، شاید نوشتن یک کتاب باشد و شاید راه اندازی ایده ای که ماه ها و سال ها در ذهنمان است باشد. در این جا قصد دارم به شما بگویم برای رسیدن به موفقیت باید کاری را انجام دهید. تنها راز موفقیت افراد موفق، نه سخت کوشی است و نه تلاش بیش از حد و نه اینکه از بقیه باهوش تر بوده اند تنها راز این است که آن ها کاری را انجام داده اند و دست روی دست نگذاشته اند. توجه داشته باشید در دورانی زندگی میکنیم که بسیاری از مشتریان بالقوه ما وقت زیادی را در اینترنت می گذرانند، حضور موفق در این رسانه و همراه شدن با این موج تاثیر خود را خود را داشت. ابزارهای بسیاری برای حضور در اینترنت وجود دارد از آن جمله شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام. اما شبکه های اجتماعی صرفا به بهبود ارتباط شما با مخاطبانتان کمک میکنند، نه بیشتر! در واقع شما باید از شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید سایتتان استفاده کنید نه به عنوان بستری اساسی برای کسب و کارتان.

تماس با دنیای فناوری آکام

چرا به طراحی سایت نیاز داریم؟ سایت یا شبکه های اجتماعی؟
شبکه های اجتماعی صرفا به بهبود ارتباط شما با مخاطبانتان کمک میکنند، نه بیشتر! فرض کنید صاحب یک وب سایت فروشگاهی هستید، اینکه صرفا با مخاطبانتان در ارتباط باشید یا عکس محصولات را به آنها نشان دهید کافی نیست، بلکه باید با یک وبسایت فروشگاهی جامع و مناسب، شرایطی فراهم کنید که کاربران به شکلی آسان و سریع اقدام به خرید کنند. همچنین میتوانید به طور دقیق آمار بازدید کاربران، میزان فروش و تمامی فعالیت ها را مدیریت کنید.
البته با انجام بازاریابی شبکه های اجتماعی میتوانید فعالیت خود را در این فضا مدیریت کرده و بهترین نتیجه را از آن بدست آورید.

برخی از مواردی که در این مورد باید مورد توجه قرار گیرند عبارت اند از: 1-هرج و مرج در شبکه های اجتماعی 2-مخاطبین شبکه های اجتماعی 3-زرد نویسی (بزرگنمایی و غلو و دروغ) در شبکه های اجتماعی 4-عدم خلاقیت و انعطاف پذیری در شبکه های اجتماعی 5-امکانات محدود در شبکه های اجتماعی 6-احتمال فیلترینگ شبکه های اجتماعی و یا به عبارت دیگر عدم مالکیت 7-تحلیل اطلاعات مشتریان و آنالیز فعالیت کسب و کار در وب سایت و....

می توانید مقاله مقایسه وب سایت با شبکه های اجتماعی را مطالعه فرمائید

مزایای داشتن وب سایت
1- یک وب سایت به کسب و کار شما اعتبار زیادی می بخشد 2- هزینه طراحی سایت یک بار برای همیشه می باشد اما برای تبلیغاتی مانند تبلیغات چاپی بارها باید هزینه پرداخت کنید 3- وب سایت برای مشتریان 24 ساعته در 7 روز هفته آماده ارائه خدمات می باشد 4- وب سایت، کانال بازاریابی جدیدی برای شما ایجاد می کند 5- داشتن وب سایت امکان جمع آوری اطلاعات مشتریان را به شما می دهد.

می توانید مقاله مزایای داشتن سایت را نیز مطالعه فرمایید


اصول طراحی سایت

برای طراحی یک وب سایت موفق ناچار به رعایت اصولی هستیم که فراتر از رفتارهای بصری (طراحی گرافیکی) و تکنولوژی های مورد استفاده مورد بحث قرار می گیرند. بدین معنی که جدای از بحث شکل ظاهری وب سایت و تکنولوژی های استفاده شده در آن (که البته کم اهمیت نیست) مواردی وجود دارند که باعث می شوند یک سایت به درستی کار کند و به خوبی قابل استفاده باشد. ما تلاش کرده ایم تجربیاتی که از ساخت صدها سایت در طی چندین سال کسب کرده ایم را به عنوان اصول طراحی سایت رعایت کنیم. همانطور که خلق یک اثر هنری نیاز به شناخت سلیقه مخاطب و عناصر بصری مانند رنگ ها، تصاویر و… دارد، در طراحی سایت نیز این موارد صادق است. شناخت ترکیب رنگ، هارمونی اجزای سایت و دانش چینش آنها در کنار هم که طی سالها تجربه آکام بدست آمده است، جزء اصلی ترین اصول طراحی سایت است که به آن پای بندیم. ادامه مطلب...

ویژگی های یک سایت خوب

طراحی وب سایت، یعنی سایت مطابق با آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای روز دنیا طراحی شود. یکی از مهم ترین قواعدی که آکام در طراحی سایت لحاظ میکند، سئو و بهینه بودن وبسایت از لحاظ ساختاری است. تحلیلگران سئوی آکام، تمامی نکات را بررسی میکنند تا وبسایت بر اساس استانداردها تولید شده و مورد تایید موتورهای جستجو قرار گیرد. ما طرز فکر موتورهای جستجو را میشناسیم و به شما کمک میکنیم تا آن ها نیز شما را بشناسند تا نهایتا به کسب جایگاهی مناسب منجر شود. ادامه مطلب...

ریسپانسیو (واکنشگرا)

ریسپانسیو به معنای پاسخ گرا یا واکنش گرا می باشد. به این معنا که طراحی وب سایت به گونه ای می باشد که در صفحات مختلف و ابزارهای متفاوت به درستی نمایش داده می شود، موبایل ها و تبلت ها را نباید فراموش کرد. امروزه حجم عظیمی از کاربران از گوشی های همراهشان برای جستجو در اینترنت استفاده میکنند، لذا میطلبد که وبسایت ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی شود تا در نمایشگر تمام موبایل ها و تبلت ها به درستی نمایش داده شود.

قیمت طراحی سایت
تعیین هزینه طراحی سایت به مولفه های بسیاری وابسته است، از امکانات هر وبسایت گرفته تا کیفیت طراحی و جذابیت آن تا کیفیت کد نویسی و بهینه بودن الگوریتم ها، همگی در قیمت نهایی طراحی سایت تاثیرگذار خواهند بود.

هزینه طراحی سایتتعیین هزینه طراحی سایت موضوعی مهم در عقد قرارداد با کارفرما می باشد. هزینه های بسیار اندکی که در برخی تبلیغات مشاهده میکنید یا هزینه های بعضا بسیار بالای غیر معقول، نشان از قیمت گذاری غیرحرفه ای برای طراحی یک وسایت است.
در شرکت دنیای فناوری آکام لیست دقیقی از نیازهای شما و خدماتی که قرار است برای سایت شما ارائه شود تهیه شده و تعیین هزینه نهایی بر اساس آن انجام میشود. لذا خیالتان از بابت ارائه هزینه ای منطقی برای طراحی سایت حرفه ای راحت باشد. توضیحات بیشتر

تمایز و طراحی اختصاصی وب سایت
در دنیا امروز و در هر فعالیت اقتصادی، اگر وجه تمایزی با رقبا وجود نداشته باشد مسیر موفقیت، مسیری دشوار و طولانی خواهد بود. یک طراحی وب سایت اختصاصی و منحصر به فرد می تواند نقطه آغاز تحولی بزرگ در کسب و کار شما باشد. ما همیشه تلاش می کنیم ضمن رعایت اصول و استانداردها، وب سایت هایی جذاب و خاص تولید کنیم. امروزه با استفاده از ابزارها و امکانات آماده می توان به راحتی یک وب سایت طراحی کرد، اما در صورتیکه نیاز به پیاده سازی دقیق خواست مشتری وجود داشته باشد نیاز به برنامه نویسی وب می باشد.

معتقدیم که طراحی سایت باید بگونه ای باشد که تصویری مناسب و حرفه ای از شما و کسب و کارتان ارائه دهد. تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان برای اولین بار از طریق وبسایت با شما و کسب کسب و کار شما آشنا می شوند. لذا طراحی سایت باید به گونه ای باشد که اطلاعات جامع و مفیدی را از فعالیت شما به بهترین شکل ممکن ارائه داده و بازدیدکننده را در همان اولین مراجعه به هوادار دائمی تبدیل کند.

جستجوی دامنه

مقالات مرتبط: نکات کلیدی درانتخاب و ثبت دامنه سایت

آخرین نمونه کارها
فروشگاه اینترنتی جام هنر

فروشگاه اینترنتی جام هنر

آگاهی ما از متدهای طراحی یک وبسایت فروشگاهی و همچنین آشنایی با تمامی جنبه ها و چالش های کسب و کار آنلاین....

نمونه کار
طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای شیوه ای از بازاریابی است که در آن شرکت به اعضایش حق کمیسیون می‌دهد تا افراد جدید را وارد کنند...

نمونه کار
نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

بسیاری تصور می کنند که یک اپلیکیشن باید مانند اینستاگرام یا اپلیکیشن دیوار کاربرد عمومی داشته باشد اما الزاما این چنین نیست.

نمونه کار