در صورتیکه کسب و کار شما پتانسیل لازم را داشته باشد به جرات می توان گفت با طراحی یک اپلیکیشن موبایل جهشی بزرگ در توسعه کسب و کار خود بر خواهید داشت. نکات زیادی در طراحی اپلیکیشن های موبایل حائز اهمیت هستند. ما همواره خود را متعهد به رعایت این نکات میدانیم تا یک اپلیکیشن کم نظیر را برای مشتریانمان برنامه نویسی کنیم. اپلیکیشن طراحی شده باید روی نسخه های مختلف اندروید قابل اجرا باشد و همچنین از سرعت بالایی برخوردار باشد.
طراحی اپلیکیشن موبایل

شرکت دنیای فناوری آکام با نیاز سنجی و ارائه راهکارهای مناسب و همچنین استفاده از آخرین تکنولوژی ها تضمین کیفیت محصولات خود را در این حوزه رقم زده است. ما با ارائه خدمات پشتسیانی و توسعه اپلیکیشن شما در هر زمان تجربه ای متفاوت از همکاری را برایتان به ارمغان می آوریم. توجه به این نکته ضروری است که هر اپلیکیشن موفقی نیاز به بروزرسانی دارد زیرا علی رغم تمام تحلیل های انجام شده در نسخه اول اپلیکیشن، بازخوردی که از کاربران اپلیکیشن دریافت می گردد ما و شما را در نیازسنجی کاربران کمک کرده و تلاشمان را برای رفع این نیازها ادامه خواهیم داد. لذا ارائه خدمات بروزرسانی از الزامات تیم طراح و توسعه دهنده اپلیکیشن می باشد. تصور کنید که یک اپلیکیشن موبایل را به یک شرکت برنامه نویسی سفارش داده اید و محصول خود را تحویل گرفته اید. اما پس از یک سال متوجه نیازهای جدید کاربران خواهید شد. اگر شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن بروزرسانی آن را بر عهده نگیرد احتمالا با فروپاشی رویای خود که همانا توسعه کسب و کارتان بوده است مواجه می گردید. برای حفط کاربر پسند بودن اپلیکیشن موبایل همواره با کاربران خود ارتباط داشته باشید و مشکلات آنها را بیابید سپس برای رفع این مشکلات ما در کنار شما خواهیم بود. جنیفر وکسلر، طراح تجربه کاربری مستقل می گوید کاربران بهترین منبع برای دریافت بازخورد طراحی هستند. در واقع آن‌ها می‌توانند تا 60% ایرادهای طراحی شما را پیدا کنند که از دیدتان پنهان بوده است.

از جمله موارد دیگری که باید در طراحی اپلیکیشن های موبایل در نظر داشت، رابط کاربری حرفه ای است تا کاربران بتوانند به شکلی ساده از امکانات آن استفاده نمایند. این امر به بهبود تعامل کاربر با اپلیکیشن موبایل کمک بسیاری میکند. سهولت استفاده از اپلیکیشن موبایل کمک می کند کاربران راحت تر به سمت اهداف از پیش تعیین شده ی ما حرکت کنند. طراحی اپلیکیشن موبایل نیز مانند طراحی سایت ترکیبی از علم و هنر و مهندسی است. اپلیکیشن های موبایل باید در عین سادگی جذاب نیز باشند. گلن هیتچاک، مسئول طراحی محصولات در Fueled در این باره می گوید : طراحی اپلیکیشن شما باید به صورتی باشد که کاربر با یک نگاه به راحتی متوجه ساختار آن شده و سریع یاد بگیرد. در واقع کاربر هیچ‌گونه تلاش اضافه‌ای برای یادگیری یا فهم یک فعالیت نباید انجام دهد. عدم وضوح ساختاری و استفاده از المان‌های نامفهوم باعث سردرگمی او می‌شود.

مقایسه وب سایت و اپلیکیشن:
در مقایسه با وب سایت، اپلیکیشن های موبایل از سرعت بیشتری برخوردار هستند همچنین امکان ارائه برخی از خدمات به صورت آفلاین (عدم اتصال به اینترنت) نیز امکان پذیر است. در اپلیکیشن ها امکان ارسال پیغام به صورت نوتیفیکیشن (Notification) وجود دارد. کاربران از تلفن های همراه بیشتر از کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می کنند به عبارت دیگر ضریب نفوذ تلفن های همراه بیشتر از کامپیوتر است.
در مقابل وب سایت ها بر خلاف اپلیکیشن ها نیاز به نصب ندارند. همچنین داشتن وب سایت به شما کمک میکند تا در جستجوی های اینترنتی (مانند گوگل) دیده شوید و مشتریانی که به دنبال خدمات شما می گردند را به سمت شما سوق میدهد. وب سایت ها می توانند و باید به گونه ای طراحی شوند که در پلت فرم های مختلف از لپ تاپ گرفته تا تبلت و موبایل به درستی نمایش داده شوند.

در پاسخ به این سوال که طراحی اپلیکیشن مناسب تر است یا طراحی وب سایت پاسخ ساده ای وجود دارد: هر دو! شما می توانید جهت توسعه کسب و کار خود هم وب سایت و هم اپلیکیشن موبایل داشته باشید به طوریکه هر دوی این سیستم ها یکپارچه باشند. در واقع اپلیکیشن شما به وب سایتتان متصل می شود و تفاوتی ندارد که کاربر از کدام یک استفاده کند. در نهایت نتیجه یکی است و اطلاعات در یکجا ذخیره می شوند. بنابراین شما می تواند مزایای وب سایت و اپلیکیشن موبایل را با هم داشته باشید.

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل
طبیعتا با توجه به امکانات مورد نظر شما، برآورد زمان و هزینه ی دقیقی انجام خواهد گرفت و نمی توان قیمت مشخصی برای طراحی اپلیکیشن در نظر گرفت. بنابراین جهت دریافت مشاوره و برآورد زمان و هزینه می توانید با ما در تماس باشید. مطمئن باشید مناسب ترین قیمت را خواهید شنید.

تماس با دنیای فناوری آکام

مطالب مرتبط:

نمونه کار طراحی اپلیکیشن

تعرفه طراحی وب سایت

آخرین نمونه کارها
فروشگاه اینترنتی جام هنر

فروشگاه اینترنتی جام هنر

آگاهی ما از متدهای طراحی یک وبسایت فروشگاهی و همچنین آشنایی با تمامی جنبه ها و چالش های کسب و کار آنلاین....

نمونه کار
طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای شیوه ای از بازاریابی است که در آن شرکت به اعضایش حق کمیسیون می‌دهد تا افراد جدید را وارد کنند...

نمونه کار
نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

بسیاری تصور می کنند که یک اپلیکیشن باید مانند اینستاگرام یا اپلیکیشن دیوار کاربرد عمومی داشته باشد اما الزاما این چنین نیست.

نمونه کار