باید بپذیریم کاربران رو به رشدِ اینترنت در ازدحام وب سایت‌ها، چاره ای جز جستجو و اعتماد به اولین یافته‌های موتورهای جستجو ندارند. ما به شما کمک خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن رتبهٔ سایتتان را در موتورهای جستجو افزایش دهید. به این ترتیب شما در سایتتان مشتریانی با ارزش دارید که از یک سو به میل خود در سایت شما هستند و از سوی دیگر به عنوان اولین یافته‌ها به خدمات شما اطمینان کرده‌اند. توجه به این نکته ضروری است که پس از ورود کاربران به وب سایت، باید بتوانیم آنها را در سایت نگه داریم و تلاش کنیم این کاربران در آینده نیز به وب سایت ما بازگزدند. حکایت اولین یافته ها در گوگل حکایت مغازه هاست در رسته اصلی بازار. مطمئنا سیر مشتریان به این مغازه ها سرازیر خواهد شد اما اگر محصولات مفیدی وجود نداشته باشد هیچ فایده ای نخواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو اینجا کلیک کنید

راز اصلی افزایش بازدید کنندگان وب سایت تنها یک چیز است: "سایت را برای کاربران طراحی کنید نه برای موتورهای جستجو!" متاسفانه رقابت بر سر یدست آوردن بالاترین نتیجه در جستجوها موجب شده که صاحبان وب سایت از هدف اولیه و اصلی خود که ارتباط یا کاربران سایت هست غافل شده و متمرکز بر بهینه سازی برای موتورهای جستجو شده اند. رعایت اصول بهینه سازی موتورهای حستجو تا آنجا پسندیده است که خدشه ای در تعامل کاربر با سایت وارد نکند. یادتان باشد مشتریان نهایی وب سایت شما، کاربران هستند نه موتورهای جستجو. از این جهت رعایت نکات زیر می تواند به افزایش مشترریان سایت شما کمک کند:

1- کاربران و موتورهای جستجو یکی نیستند. پس ضمن رعایت اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو، سایت را برای کاربران طراحی کنید. در این راستا مطمئن شوید شکل بصری سایت با رفتار و محتوایش ارتباط داشته باشد.

2- هدفتان ایجاد یک وب سایت باشد که نیازهای کاربران مبتدی، متوسط و پیشرفته را در نظر می گیرد.

3- ساخت سایت یک فرآیند مستمر و زنده است - طراحی، ساخت، انتشار، تکرار و تکرار و تکرار! برای حفظ کابران قدیم سایت و همچنین بدست آوردن کاربران جدید، باید مطالب را هز چند وقت یکبار بروز کنید. به یاد داشته باشید وب سایت شما باید برای کاربران قدیمی و جدید در هر لحظه مطلبی مفید داشته باشد.

4- وب سایت را به گونه ای طراجی کنید که در تمام مرورگرها به درستی نمایش داده شود. به یاد داشته باشید کاربران به خاطر ایرادات، مرورگرها را مقصر نمی دانند بلکه سایت را مقصر می دانند.

5- از طراحی با اندازه ثابت خودداری کنید. وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که در تمام اندازه صفحه نمایش ها به خوبی قرار گیرد. به عنوان نمونه می توانید هنگام دیدن همین سایت، اندازه مرورگرتان را تغییر دهید.

6- محتوای سایت شما باید خوانا باشد. ارتفاع خط را زیاد کنید تا خوانایی آنلاین متن را بهبود بخشید.

7- از روابط عمومی و شبکه های اجتماهی استفاده کنید. شما می توانید به دنبال وبلاگ نویسانی باشید که در مورد صنعت شما مطلب می نویسند و از آنها دعوت کنید از وب سایت شما دیدن کنند.

8- شما باید اطلاعات کافی در مورد محصول خود و در مورد کسب و کار خود به کاربران ارائه دهید. من می دانم که شما در کار خود متخصص هستید اما باید این تخصص را به کاربران اثبات کنید.

نویسنده: مهدی یوسفی

آخرین نمونه کارها
فروشگاه اینترنتی جام هنر

فروشگاه اینترنتی جام هنر

آگاهی ما از متدهای طراحی یک وبسایت فروشگاهی و همچنین آشنایی با تمامی جنبه ها و چالش های کسب و کار آنلاین....

نمونه کار
طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای شیوه ای از بازاریابی است که در آن شرکت به اعضایش حق کمیسیون می‌دهد تا افراد جدید را وارد کنند...

نمونه کار
نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

بسیاری تصور می کنند که یک اپلیکیشن باید مانند اینستاگرام یا اپلیکیشن دیوار کاربرد عمومی داشته باشد اما الزاما این چنین نیست.

نمونه کار