برای انتخاب روش مناسب طراحی سایت باید نیازمندی های وب سایت و مشتری مشخص گردند و بر اساس این نیازمندی ها و اهداف سایت روش مناسب طراحی وب سایت انتخاب شود. این احتیاجات باید تمام نیازهای بصری، فنی، محتوایی و از همه مهم تر تحلیلی را شامل شود. همچنین قبل از انتخاب روش طراحی و برنامه نویسی سایت باید بودجه مشتری نیز مشخص گردد و بر اساس نیازمندی ها، اهداف و بودجه بهینه ترین روش طراحی سایت اتخاذ گردد. از جمله این روش ها به موارد زیر می توان اشاره کرد

1- استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (سیستم آماده ای که امکانات معمول وب سایت ها را در بردارد)

2- برنامه نویسی اختصاصی

3- توسعه سیستم مدیریت محتوا

برنامه نویسی آکام

با وجود سیستم های مدیریت محتوا ممکن است این سوال مطرح گردد که دیگر چه نیازی به برنامه نویسان وب است؟ برنامه نویسان وب همان کسانی هستند که سیستم های مدیریت محتوا را می نویسند و یا توسعه می دهند، به عبارت بهتر بدون وجود برنامه نویسان وب کاری از دست طراحان وب سایت ساخته نیست! در صورتیکه اهداف و نیازمندی های وب سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا برآورده نگردند نیاز به برنامه نویسی اختصاصی و یا توسعه سیستم مدیریت محتوا خواهیم داشت. در اینجا نیز با توجه به نیازمندی های وب سایت باید مشخص شود که بهتر است از چه زبان برنامه نویسی و در مرحله بعد از چه فریم ورکی ( FrameWork ) استفاده شود.

برای روشن شدن مطلب به یک مثال توجه نمایید:
فرض کنید که شما به عنوان مدیر یک شرکت حمل و نقل نیاز به وب سایتی دارید که علاوه بر امکانات معمول تمام وب سایت ها، محاسبات کارکرد خودروها را نیز انجام دهد، بدین صورت که هر یک از مسئولین خودرو با سطح دسترسی معین، اطلاعات مربوط به ساعت کارکرد، کیلومتر و ..... را در وب سایت وارد کرده و سپس سرپرست وب سایت با تایید کارکرد آنها، به راحتی محاسبات مربوط به حقوق و دستمزد را انجام دهد. از آنجا که این امکان جزء امکانات معمول وب سایت ها نیست هیچ افزونه ای برای سیستم های مدیریت محتوا در این خصوص نوشته نشده است. در اینجا برنامه نویس وب با توسعه ی سیستم مدیریت محتوا و اضافه نمودن این امکان، خواسته ی مشتری را به بهترین شکل برآورده میکند زیرا اولا نیاز به دوباره نویسی امکانات معمول و عام وب سایت ها نیست چون از قبل در سیستم مدیرت محتوا نوشته شده و قابل استفاده اند و بدین ترتیب در هزینه بسیار صرفه جویی می شود و ثانیا تمام خواسته های مشتری خود را برآورده می کند چون قادر به توسعه ی سیستم های مدیریت محتوا است.

تماس دنیای فناوری آکام

شما برای انتخاب هر یک از روش های طراحی سایت نیاز به مشورت با یک متخصص خواهید داشت که مسلط به همه موارد گفته شده باشد زیرا درصورتیکه از فرد غیر متخصص مشورت بگیرید و یا بررسی خود را صرفا محدود به جستجو در گوگل کنید به بهترین روش طراحی و برنامه نویسی سایت نخواهید رسید. هستند بسیار افراد و وب سایت هایی که با توجه به محدودیت دانش فنی خود سعی در توجیه و جلب مشتری حتی با مشاوره نادرست دارند. به یقین می توان گفت تمام طراحان وب سایت با سیستم های مدیریت محتوا آشنا هستند و لذا درصورتیکه وب سایت شما نیاز به توسعه سیستم مدیریت محتوا نداشته باشد هر کسی ( حتی خود شما با کمی آموزش) به خوبی از عهده کار برخواهد آمد اما زمانی که پای توسعه سیستم مدیریت محتوا به میان می آید افراد کمی قادر به انجام آن خواهند بود. درواقع توسعه ی سیستم مدیریت محتوا از برنامه نویسی اختصاصی نیز به دانش بیشتری نیاز دارد زیرا لازم است برنامه نویس به آخرین متدهای برنامه نویسی ( جهت حفظ انسجام، یکپارچگی، امنیت و سرعت که در بالا نیز اشاره شد ) مسلط باشد.

مقاله مرتبط : نرم افزارهای متن باز (کدباز)

آخرین نمونه کارها
فروشگاه اینترنتی جام هنر

فروشگاه اینترنتی جام هنر

آگاهی ما از متدهای طراحی یک وبسایت فروشگاهی و همچنین آشنایی با تمامی جنبه ها و چالش های کسب و کار آنلاین....

نمونه کار
طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای شیوه ای از بازاریابی است که در آن شرکت به اعضایش حق کمیسیون می‌دهد تا افراد جدید را وارد کنند...

نمونه کار
نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

نمونه کار طراحی اپلیکیشن موبایل

بسیاری تصور می کنند که یک اپلیکیشن باید مانند اینستاگرام یا اپلیکیشن دیوار کاربرد عمومی داشته باشد اما الزاما این چنین نیست.

نمونه کار